Жтва

Така че, е по вероятно да четеш писанията на някой с ЮМЗ на години по-големи от твоите. Я кажи, според теб на каква печалба е човек който по цял ден се налага да ремонтира тази машина?

Абе все на загуба работят пък всяка година нови машини за милиони спрете да заблуждавате хората никой не ви вярва агри

Сърп. Сърпът е режещия агрегат на жътварката. Това е класическа конструкция на подвижен лентов сърп с режещи триъгълни пластини – ножове, и неподвижни противоножове (контраножове) разположени по цялата дължина на платформата. Лентовият сърп се движи в неподвижния гребен, така че при ограниченото движение на сърпа ножовете и противоножовете от гребена, да срязват напълно попадналите там житни стебла.

Подемат се из краището нейде дружни момински гласове, залюлее се песен млада, волна, широка като полето, света като любовта.

          • всеотдайно обича Никола – изказва го чрез песента си;

Най-отгоре се слага чиста паричка, пробита и вързана с червен конец. ???? Когато брадата е готова, върху нея се изтърсва всичко от торбите на жетварите, полива се с вода и всички си измиват ръцете и лицето над нея, като наричат: „Както е чисто златото, тъй да е чисто житото.“

Жътварката е прикачна машина. Състои от няколко групи агрегата, всеки предназначен за изпълнение на конкретни операции. Състои се от:

Водеща медийна компания в сферата на селското стопанство!

, неговата майка и сестра и подемането на разговор помежду им полага завръзката на разказа. Диалогът между тях и вслушването в жътварските песни градят развитието на действието. В разказа могат да се отбележат два кулминационни момента. Първият е извисяването над полето на Пенкиния глас и на песента й.

Екливи и ободрителни смехове му отговориха от околните нивя.

          Случката е една – смъртта на Пенка по време на жътва. Героите са малко – Никола и Пенка; майката и сестрата на Никола; босоногото дете и селската общност.

Къде около София има пунктове, от където мога да си закупя билки на едро

          • в началото хората (морните души) се трудят с вяра и надежда в добрия край („Бог ни помага! Нека работим, нека работим!“)

Захвърлиха жътвари остри сърпове и затичаха нататък, плахи н тъжни.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Жтва”

Leave a Reply

Gravatar